Vypnout/zapnout zvuk

Charita

Každoročně je Ples Patriotů nejenom výzamnou společenskou událostí, ale rovněž akcí, která se snaží pomoct, těm, kteří sami nemohou. 

Energie pomáhá 

Letos bychom rádi podali pomocnou ruku malé Leonce, která se předčasně narodila drogově závislé matce a trpí tak dětskou mozkovou obrnou. Díky neúnavné snaze její babičky, která si Leonku po narození vzala do své péče, se podařilo odvrátit ty nejhorší scénáře a situace Leonky se začala postupně zlepšovat. "Díky tomu, že jsem byla zaměstnaná, nebyly začátky pro mě vůbec jednoduché. Začaly jsme cvičit Vojtovu metodu 4 x denně a dojížděly jsme na rehabilitace. Díky tomuto cvičení se Leonka hodně posunula jak ve své motorice, tak i po stránce mentální. Jezdily jsme do Janských lázní na měsíční pobyty, které Leonce hodně pomohly. Ve svých 2,5 letech začala lézt po čtyřech. Bohužel s přibývajícím věkem už  klasické lázně Leonku nikam neposouvaly v její motorice a musela jsem začít hledat jiné řešení", přiblížila Leončina babička.

Začlo hledání nejrůznějších progresivních metod a cvičení, které Leonce pomáhají v jejím pokroku, ale bohužel ve většině případů jsou velmi drahé (50 až 100 tisíc korun) a nehradí je pojišťovna. K tomu všemu navíc připočítejme nejrůznější pomůcky, nezbytné ke každodennímu fungování, jako kočárek nebo speciální židlička na krmení, která však stála závratných 83 tisíc korun. 

"Ve svých skoro čtyřech letech Leonka stále nechodí, pouze leze po čtyřech. Můj cíl a veliké přání je, aby Leonka chodit začala. Ve svém věku už vnímá, že je něco jinak, že ostatní děti běhají a ona se na ně jen smutně dívá z kočárku. Už sama několikrát pronesla větu „Já neumím chodit“. Rve mi to srdce a udělám vše proto, abych tuto situaci změnila. Za pomocí své silné vůle a odhodlání a hlavně za pomocí vás všech, kterým není osud této čtyřleté holčičky lhostejný! Pomozme společně Leonce udělat ten první krůček! Druhý, třetí….. Pomozme ji běhat s ostatními dětmi!"

 

Leonka

Připravujeme pro Váš již další tentokrát jubilnejní 10. ročník Plesu Patriotů..

Bližší informace již brzy…